İnternet Erişimi

Bilgisayar kullanımı ve kablosuz (wireless) internet erişimi 

  1. Kullanıcılar, kütüphane içindeki bilgisayarlara, İTÜ kullanıcı hesapları (İTÜ e-posta adresi ve şifresi) ile giriş yapabilirler. 
  2. Kütüphane içindeki bilgisayarlar sadece katalog taraması ve kütüphanenin sahip olduğu elektronik yayınlardan araştırma yapmak için kullanılır.
  3. Bilgisayar yazılım ve donanımına zarar veren kullanıcılar hakkında yasal işlem yapılır.
  4. Kablosuz ağ üzerinden kullanıcılar kendi bilgisayarları ile de internete bağlanabilirler. Kablosuz ağın adı İTÜ'lüler ve eduroam kullanıcıları için "eduroam", misafir kullanıcılarımız için şifreleme olmadan ve sınırlı bir internet erişimi sunan "ITU-NET Misafir"dir. ITUNET Misafir ağına bağlanabilmek için bağlantı işlemi sırasında açılan web sayfasından, kullanıcı giriş formunun altında yer alan "Hesabınız yok mu?" bağlantısına tıklayıp yönergeleri takip ederek hesap oluşturabilir ve sonrasında internete bağlanabilirsiniz.
    ITU-Net Misafir ağında şifreleme işlemi yapılmadığından, kredi kartı numarası gibi önemli bilgilerin girilmesi durumunda meydana gelebilecek olumsuzluklardan kütüphane sorumlu değildir.
  5. Kablosuz ağa bağlanarak kütüphaneye lisanslı içeriği, yasal olmayan biçimde indiren kullanıcılar tespit edilmekte ve haklarında idari ve gerekirse yasal işlem yapılmaktadır.