Bilgi Okuryazarlığı Eğitimleri

Kütüphane ve Kütüphane Kaynakları hakkında bireysel olarak  veya bir sınıfa eğitim talebinde bulunmak için İTÜ VETİ’ de oluşturulmuş olan Bilgi Okuryazarlığı Eğitimi İstek Formu’nun doldurulması gerekmektedir. Eğitim  tarihleri aylık olarak güncellenmektedir.

Eğitimler danışma kütüphanecileri tarafından verilmektedir. Bilgi Okuryazarlığı’na yönelik eğitimin süresi, eğitimin içeriğine bağlı olarak minimum 45 dk., maksimum 1,5 saat olarak belirlenmiştir.

Oturumlar, belirli bir disiplinde araştırma yapmaya yönelik becerileri geliştirmek ya da bilgi kaynaklarını tanımak ve kütüphaneyi etkin bir şekilde kullanabilmek için bilgi okuryazarlığı becerilerini geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır.

Yer: Mustafa İnan Kütüphanesi Konferans ve toplantı salonları.

ÖNEMLİ: Lütfen formu doldurduktan sonra cevaplarınızı en alt kısımda "formu tamamladım cevaplarımı gönder" butonuna basarak bize iletiniz. Aksi takdirde eğitim isteğiniz tarafımıza ulaşmayacaktır.

Katılımcı sayısı 2'den az olduğunda gelen isteklere göre kütüphaneciler tarafından eğitim grupları oluşturulabilecektir.

Görüş ve önerileriniz için demirgul@itu.edu.tr den bize ulaşabilirsiniz